2023’te Bilmeniz Gereken En İyi 8 Etsy Satıcı Aracı

En Çok Bilinen 8 Etsy Satıcı Aracı

Eğer bir Etsy mağazası açmaya karar verirseniz, güçlü satıcı araçlarını kullanmak başarıya giden emin yoldur. Son istatistiklere göre, Etsy 7 milyardan fazla satıcıyı ve 90 milyon alıcıyı birleştiriyor. Yeni başlayanlar için (sizin gibi) hızla öne çıkmak daha zor hale gelecektir.


💡 Bilmeniz Gerekenler(English): Etsy'de Başlangıç İçin Nasıl Satış Yapılır

`


O yüzden Etsy satıcı araçlarına ihtiyacınız var. Bu araçlar size pazarda daha hızlı araştırma yapmanıza, ürün verilerini analiz etmenize ve mağaza verilerinizi yönetmenize yardımcı olabilir. Daha da heyecan verici olanı, bu araçlar Etsy'den gerçek veriler kullanarak satıcıların Etsy'de başarılı olmalarına yardımcı olacak verilerin neler olduğunu belirlemelerine yardımcı olur.

İşte bilmeniz gereken 8 temel Etsy satıcı aracı:

 1. En Popüler Etsy Satıcıları
 2. Ürün Araştırması
 3. Niş Araştırması
 4. Etsy SEO
 5. Anahtar Kelime Araştırması
 6. Listeleme Optimizasyonu
 7. Etsy Yorum Yönetimi
 8. Etsy Kar Hesaplayıcı

Bu makalede, 2023 yılında Etsy satıcılarına en çok tavsiye edilen 8 aracı listeledik. Bunlardan bazıları hepsi bir arada araçlar ve diğerleri belirli fonksiyonlar için tasarlanmıştır.


Top 6 Etsy Satıcıları için Araçlar

EtsyHunt

EtsyHunt, Etsy satıcılarının çoğu işlemi kapsar. Örneğin, pazar araştırması, rakip araştırması, anahtar kelime analizi, liste optimizasyonu, yorum analizi ve Etsy Ücreti ve Kar Hesaplayıcısı.

Ürün araştırması konusunda, EtsyHunt'tan daha iyi bir araç bulma şansı yok. Gerçek satıcıların büyük miktarda ürün verisiyle günlük olarak güncellenir. Satıcılar, daha iyi anlayış elde etmek için güçlü arama işlevinden faydalanabilirler.


Bu kadar kapsamlı ki buraya her şeyi yazmak imkansızdır. Sadece denemenizi ve görmenizi şiddetle tavsiye ederim. Şaşırtıcı bir şekilde ücretsizdir.


eRank 

eRank, kullanıcıların mağazalarını bağladıktan sonra kullanabilecekleri Etsy SEO için bir araçtır. Ana fonksiyonları anahtar kelime analizi, liste optimizasyonu ve mağaza analizidir. Genel olarak üç ana avantaja sahiptir: • Anahtar kelimelerin derinlemesine analizini destekler
 • Kullanıcılar doğrudan mağazayı bağlayabilir ve liste optimizasyonunu hedefe yönelik olarak yapabilir
 • Kar hesaplayıcısı, Hashtag Oluşturucu gibi çok sayıda widget sağlar

Marmalead

Marmalead aynı zamanda Etsy SEO için tasarlanmıştır ve satıcılar Etsy mağazalarını bağladıktan sonra kullanılabilir. Harika bir anahtar kelime aracı vardır. Marmalead, kullanıcılara en büyük fırsatı sunan anahtar kelimeleri bulmalarında baştan düşünceye, analize ve uygulamaya kadar yardımcı olur.


Alura

Alura'nın işlevi kapsamlı, ancak detaylı değil olarak nitelendirilir. Ana fonksiyonları iki kategoriye ayrılmıştır: biri ürün araştırması, satıcıların gelişmiş filtrelerle bilinçli ürün stratejileri oluşturabildiği kategoridir. Diğer kategori ise operasyon yardımcısı'dır ve anahtar kelime analizi, liste optimizasyonu ve mağaza analizi gibi özellikleri içerir.


Satıcı Yolu

Satıcı Yolu üyeliği ile aşağıdakileri elde edersiniz:以下是将文本翻译成土耳其语后的结果:

 • Sıralama ve Mağaza Analizi
 • Anahtar Kelimeler ve Etiketler, SEO
 • Rakip Mağazalar ve Satışlar
 • Popüler Trendler ve En Çok Satan Ürünler
 • Listeleme Tasarım Fikirleri ve Renkler
 • Yapılacaklar Listesi, Öğreticiler ve Ödüller

Koalanda

Koalanda, günlük Etsy operasyonlarınızda yardımcı olabilecek araçlardan oluşmaktadır:


 • Etsy SEO
 • anahtar kelime araştırması
 • rakip analizi
 • mağaza otomasyonu.

2 En İyi Etsy Uzantısı

Daha önce birçok Etsy eklentisi araştırdık ve birçok aracın tek bir işlevi olduğunu ve satıcıların ihtiyaçlarını karşılamadığını bulduk. Bu yüzden burada sadece iki yüksek değerli aracı tavsiye ediyorum.


EtsyHunt - ürün araştırmasının verimliliğini artırır

EtsyHunt çok güçlüdür ve Etsy satıcıları için tasarlanmış bir eklentidir. Etsy.com'da temel ürün/mağaza bilgilerinin hızlı bir şekilde görüntülenmesini destekler (haftalık satışlar, toplam satışlar, favoriler, tarih, kargo vb.). Ayrıca, Etiket anahtar kelime performansının ayrıntılı bir görünümünü destekler.

Satış Samurayı - kullanıcıların anahtar kelimelerini hızlı bir şekilde genişletmelerine olanak tanır

Satış Samurayı, Etsy anahtar kelime arama sonuçlarını analiz etmek için kullanılabilir. Onu kullanmak için sadece üç adım gereklidir.

```

`

Adım 1: Etsy arama çubuğuna anahtar kelimeleri girin

`

Adım 2: Gerçek zamanlı anahtar kelime arama hacmini görmek için arama sonuçlarını göz atın


Adım 3: Filtreleri kullanarak en uygun anahtar kelimeleri bulmak için derinlemesine inin


Merhaba


Diğer Etsy eklentileri:

 • Alura -- EtsyHunt'a benzer özelliklere sahip olmakla birlikte biraz daha zayıftır.
 • Ryviu -- Ürün incelemelerini içe aktarma ve yönetme desteği sağlar. Etsy satıcıları, AliExpress, Amazon, Etsy vb. yerlerden ürün incelemelerini Shopify'a aktarmak için bunu kullanabilirler.
 • ZeeDrop -- Etsy satıcıları için tasarlanmamış olsa da, bazı satıcıların ürün içe aktarma ihtiyaçlarını da karşılayabilir. Örneğin, Amazon, eBay ve Walmart ürünlerini Etsy'ye kopyalayabilir veya Etsy ürünlerini hızlıca Facebook'a gönderebilirsiniz.


💡Bilmek Güzel: 2023 yılında Ücretsiz Etsy Chrome uzantılarının karşılaştırmasını edinin (English)
Özet

Etsy gibi mükemmel olmayan, Etsy satıcıları için çoğu araç geliştirme aşamasındadır. Bu makale klasik özellikleri kısaca tanıtır, denemeniz gerekmektedir. Sonunda, EtsyHunt'ı seçeceksiniz 🙂Etsy'de satış yapıyor musunuz? EtsyHunt'a katılın

Etsy'de stres yaşamadan satış yapın

Ücretsiz Başlayın