Etsy Listeleme Fotoğraf Boyutu için Nihai Kılavuz

Etsy'de yeni bir satıcıysanız, ürün fotoğrafçılığı hakkında her şeyi bilmek önemlidir. Çünkü platformda gördükleri ürünü satın almak için bir alıcı için en önemli faktördür.


Bu yüzden Etsy'de bunun için fotoğraf çekme standartları vardır. Şimdi bunların neler olduğuna daha yakından bakalım.


İlk olarak, ürün fotoğrafçılığını dikkate aldığınızda iki tür gereksinim vardır. Öncelikle, dosya türü gereksinimleri hakkında konuşuyoruz. İkinci olarak, kullanmayı planladığınız resmin büyüklük gereksinimleri.


Bu bağlamda, satış listeleme resimleri, mağaza simgeleri ve profil fotoğrafları Etsy listeleme fotoğraf boyutlarının bileşenleridir. Bazı harika örnekleri incelemek için hazırlanın.

Etsy Mağazanızdaki Resimler için Gereksinimler

Etsy'ye yeni mi katıldınız yoksa uzun bir süredir ulusal olarak ya da uluslararası gönderim yapıyor musunuz? Araştırmalar, bir ürünü satın almaya karar verirken ürün fotoğrafçılığının alışveriş yapanlar için en önemli kriter olduğunu göstermiştir. Aşağıdaki istatistiklere göz atın. 


Şimdi Etsy listeleme fotoğrafı boyutu için gereksinimlere daha yakından bakma ve konuyu biraz daha derinlemesine inceleme zamanı geldi.Dosya Türü Gereksinimleri

Etsy tarafından kabul edilen sadece üç tür resim bulunmaktadır: .jpg, .gif, veya .png formatları. Ayrıca, hareketli .gif dosyaları veya saydam .png görüntüleri platformda kabul edilemez. Bir resimde saydam bir bölüm bulunması durumunda bu bölüm siyah olacaktır.Resim Boyutu Gereksinimleri

İlan Resimleri

Aşağıdaki teknik veriler, resimlerinizi mükemmel bir şekilde listeleyebilmenizle ilgilidir. Bir resmin en kısa kenarını listelemek için önerilen boyut 2000 piksel olmalı ve resmin çözünürlüğü 72PPI olmalıdır.💡Teknik bir ipucu olarak, yüklemeye çalıştığınız görüntü 1MB'den büyükse, muhtemelen normalden daha uzun sürebilir ve hatta yüklenmeyebilir. 


Ve eğer buyla uğraşıyorsanız, web tarayıcınızı güncellemeniz veya başka bir tane kullanmanız gibi bazı sorun giderme stratejilerine ihtiyacınız var.


Optimal Liste Görüntülerini Nasıl Elde Edersiniz?

 • Listelemedeki ilk fotoğraf manzara veya kare şeklinde olmalıdır.
 • Aynı şekle sahip liste görüntülerini yüklemek, daha iyi bir göz atma deneyimi için önemlidir.
 • Bir satıcı, Etsy'ye yan yan yüklerse, önceden düzenlemesini veya fotoğrafı yeni bir pozisyonda çekmenizi sağlamasını dikkate almanız gerekmektedir.

Mağaza İkonu

Mağaza ikonu için önerilen görüntü boyutu 500 x 500px olmalıdır


Lütfen unutmayın, platforma mini banner veya büyük banner yükleme kararı vermezseniz, mağaza simgenizin mağaza ana sayfasında en belirgin markalaşma olduğunu ve ürünlerinizin sayfada çok daha üst sıralarda yer alacağını gösterir. 


Dükkân Simgesi Nasıl Düzenlenir veya Eklenir?

İşte bunu en basit şekilde nasıl yapacağınız: • Etsy.com'a gidin, Shop Manager'a tıklayın.
 • Satış Kanalları altında, mağazanızın adının yanında kalemi simgesine tıklayın.
 • Mağaza simgenizdeki fotoğraf makinesi simgesini kullanın.
 • Bir dosya seçmek için Dosya seç'i tıklayın.

 • Dosyanızı seçerek ve Seç'i tıklayarak tamamlayın.

 Bir Harika Mağaza Simgesinin Temel Özellikleri Nelerdir?

Güzel bir mağaza simgesi aşağıdaki özellikleri içermelidir:  • Mağazanızın kişiliğini ve cazibesini yansıtmalıdır
 • Mağaza simgesi hem büyük hem de küçük boyutta iyi görünmeli
 • Basit ve anlaşılır grafikler veya illüstrasyonlar içermelidir
 • Etsy Mağaza simgeniz metni kısa ve okunaklı yapmalıdır
 • Yorucu kelimeler veya karmaşık arka planlardan kaçınmalıdır

Profil Fotoğrafı

400 x 400 px, Etsy'nin profil resimleri için satıcıların kullanmasını önerdiği boyuttur. Bir profil resmi yüklerken, sayfanızda sizi özel kılanları ekleyerek diğer satıcılara ve potansiyel alıcılara biyografi sağlama harika bir fikir olabilir. 


İlgi alanlarınızı paylaşabilir ve en iyi olduğunuz konular hakkında bilgi verebilirsiniz.


Nasıl bir profil resmi yüklenir?

Profil resmi yüklemek için adımları takip edin:


 1. Etsy.com adresine gidin, ardından Hesabınızı açın.
 2. Hesap ayarlarını bulun.
 3. Halka açık profil seçeneğini seçin.
 4. Bilgisayarınızdaki görüntü dosyasını yerleştirmek için bir dosya seçin.
 5. Kullanmak için bir resim seçin.
 6. Değişiklikleri kaydetmek için Kaydet seçeneğini seçin.

En İyi Profil Resmi İçin Tüyolar

 • Yüklenen profil resminin boyutu minimum 400 x 400 piksel olmalı ve 10MB'den küçük olmalıdır.
 • Orijinal resim kare şeklinde olmalıdır, aksi takdirde profil resmi sitede bozulur.
 • Profil resminizi silme seçeneğiniz yok ancak değiştirmek her zaman mümkündür.
 • Profil resimlerinin formatına dikkat edin, yalnızca .jpg, .png veya .gif dosya biçiminde olmalıdır.

Etsy Listeleme Fotoğrafı Boyutlandırma İçin Ek Öğeler

Yukarıda bahsedilenlere ek olarak, bir satıcı bu rekabetçi arenada başarılı olabilmek için aşağıdaki öğelere de odaklanmayı isteyebilir:


 • Takım logosu
 • Sipariş alım bildirimi pankartı
 • Mini mağaza pankartı
 • Büyük mağaza pankartı
 • Karousel pankartı
 • Collage pankartı

Görüntüleri Nasıl Yeniden Boyutlandırabilirsiniz

Etsy fotoğrafları için en iyi boyutu yeniden düzenlemek de boyutlandırmanın bir parçasıdır. Bunun için size yardımcı olacak bazı web sitelerini bulmak son derece önemlidir. Satıcılar, bunu özel bir web sitesi, Photoshop veya benzeri yazılımları kullanarak en iyi şekilde yapabilirler.  Lütfen bir görüntünün boyutunu küçültmek, çözünürlüğün de azalacağı anlamına gelmez. Ancak, artırma durumunda çözünürlük kaybedebilir ve piksellerle ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. 


Resimleri sRGB renk profiline dönüştürmek, yüklemeden sonra renklerin aynı kalmasına yardımcı olur ve bu, yeniden boyutlandırmanın en önemli kısımlarından biridir. Daha derin bir yeniden boyutlandırma hakkında daha fazla bilgi için makaleye başvurabilirsiniz.


En İyi Liste Görseli Uygulamaları

Potansiyel müşteriler çoğu zaman harika liste görsellerine ilgi duyarlar. Ve işte liste görsellerinizi başarılı bir şekilde optimize etmenin yolları:

翻译后的HTML文本:

En İyi Liste Görseli Uygulamaları

Potansiyel müşteriler çoğu zaman harika liste görsellerine ilgi duyarlar. Ve işte liste görsellerinizi başarılı bir şekilde optimize etmenin yolları:


 • Görüntü yönlendirmesi
 • Görüntü döndürme
 • İlan resmi küçük resimleri
 • İlan resimleri için ipuçları

İlan resimleri için ipuçları

 • Orijinal resminizi, ürününüzün etrafında ekstra boş alan olan bir noktadan çekin.
 • Yatay olarak yönlendirilmiş bir resim çektiğinizde küçük resim çerçevesinde mevcut alanın daha fazlasını kullanabilme olasılığınız daha yüksektir. Bununla birlikte, dikey görüntüler genellikle kırpmak için daha fazla bilgi gerektirir.
 • Resimlerinizi ilanlarınıza eklerken yerleştirme aracını kullanmak önemlidir. Bu araç, küçük resminizde görünenleri ince ayar yapmanıza olanak tanır ve diğer satıcılar karşısında avantaj sağlar.
 • Son resim muhtemelen orijinal olarak çekildiğinde kırpılacaktır. İlan fotoğrafları için önerilen minimum boyutu karşılamak için resmin en yüksek çözünürlükte üretildiğini doğrulamak tavsiye edilir.

Etsy İlan Fotoğrafı Boyutu Örnekleri

Bu canlı ve mükemmel resimler, mağazanıza potansiyel müşterileri çekme konusunda tüm faktörleri dikkate almanın ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Etsy'deki en çok satan mağazalar, açık ve olağanüstü bir resim stiline sahip olduklarını kanıtlamaktadır.


1. Modparty

Bu Nedimeler Teklif Kutusu Hediye Setleri, bu güzel bir şekilde çekilmiş fotoğrafla birlikte tutkunuzu ve sevginizi göstermenin benzersiz bir yoludur. Ayrıntılar, görüntüye uygun olarak sunulan değerli özenle hazırlanmış ürünleri gösterir. 

2. Şifalı Titreşimler El Yapımı

Elle dökülen soya mumların bu muhteşem fotoğrafına bir göz atalım. Çıtırdatan ahşap fitiller ve adaçayı, lavanta ve biberiye gibi doğal esansiyel yağların özel bir karışımıyla hafifçe kokulanmıştır. Hatta görüntü bile dükkan sahibine harika etkiler yapar.

3. Tasarım Benim Parti Stüdyosu

Bu parti dekorasyonu, yanında gelen arka plan görseliyle harika olmuş. Zaman tasarrufu sağlar ve bu açıdan resmi çekmek zor iş ve tam konsantrasyon gerektirir. Muhteşem!

4. Parti İngiltere'ye Dokunuyor

Bu sevimli tavşan balon masa koşusu ile Paskalya'nın neşesini masanıza renk ve eğlence kazandırmayı başarabilirsiniz. Etsy ürün listeleme fotoğrafı boyutu ile uyumlu olan bu resim, misafirlerinizi etkilemekte kesinlikle başarılı olacak. 

5. Pati patiler

Resimle mükemmel uyumlu olarak, kişiye özel düğün yüzük kutusu düğün gününü benzersiz kılacak sevimli bir şeydir. Yakın bir perspektifte fotoğraf çekilerek, düğün günü nişan yıldönümü için harika bir hediye gibi görünmektedir.

Ayrıca, Etsy Mağaza Analizörü ile 10.000'den fazla satışa sahip Etsy Yıldız Satıcılarını keşfedebilirsiniz.


Örneğin, "yakutum" Etsy mağazasını incelemek için bu mağazaya bağlantı simgesine tıklayın.Sonuç

Etsy listeleme fotoğrafı boyutu seçerken, satıcılar birçok kriteri göz önünde bulundurmalıdır. İlk olarak, görüntü türleri için gereksinimler önemlidir çünkü platformda sadece kısıtlı sayıda görüntü formatı kabul edilmektedir. İkinci olarak, görüntü boyutu gereksinimleri, potansiyel müşterileri mağazanıza çekmede önemli bir rol oynar. Bu nedenle bir mağaza ikonu, işletmenizin logosu olarak özünde var olan bir olanaktır. Marka tanınırlığı oluşturmak ve marka renk paletleri, fontlar, grafikler ve Etsy üzerindeki diğer stilistik tercihler aracılığıyla enerjinizi ve atmosferinizi tanıtmak için bir fırsat sunar.


Ayrıca, bir profil fotoğrafı mağazanın sahibi olarak sizi ayırt eder.

Sonuncusu ama en önemlisi, Etsy mağazanıza müşteri çekmek için beklentilerinize daha iyi uyacak şekilde resminizi nasıl yeniden boyutlandıracağınıza dair faydalı ipuçları bulabileceksiniz. Etsy fotoğrafları için en iyi boyut örneklerini göreceksiniz. Bu yüzden en iyisini yapmak için tam makaleyi keşfedin.


Etsy Liste Foto Boyutu için SSS

Etsy fotoğraflarımda manzara resimleri kullanmalı mıyım?

Etsy, satıcıların ilk resmi manzara resmi olarak kullanmasını önerir, bu resmin alt kısmından daha uzun ve yanlardan daha kısa olması gerekmektedir.


Teknik olarak konuşursak, bir manzara fotoğrafı 4:3 oranında olacaktır, alt kısımda dört bölüm, yanlarda ise üç bölüm anlamına gelir. Bu manzara görüntüleri, kırptığınızda daha iyi görünecek ve aramalarda daha fazla görünecektir.


Etsy fotoğraflarım hangi çözünürlükte olmalı?

Etsy, satıcıların net ve iyi kalitede görseller yüklemesini istediği için mümkün olduğunca piksel üzerinde çalışmalarını önerir. Bu nedenle, ideal olarak ilk görselinizin genişliği 3000 piksel, yüksekliği ise 2250 piksel olmalıdır.Alt kenar çizgisinde dört bölüm ve üç bölüm yüksektir. 72dpi'de çalışıyorsanız, fotoğrafınız düşük çözünürlüğe sahiptir, çevrimiçi için idealdir - ancak 4 inçlik bir görüntü bile 72dpi'de iyi görünmeyecektir. Bu yüzden kullanıcıları piksellere dikkat etmeye teşvik eder.


Etsy'de liste fotoğraflarımı nerede çekebilirim?

İlk akla gelen seçenek Photoshop'dur ve Adobe paketinin bir parçasıdır.  Unutmayın ki bu bir ücretli seçenektir. Bununla birlikte, Canva.com'a giderek öğenizin yeni bir tasarımını 3000 piksel genişliğinde ve 2250 piksel yüksekliğinde basitçe oluşturabilir ve yüksek kalitede indirebilirsiniz. Ne kadar çok resim üretebilir ve indirebilirsiniz? durumuyla tamamen ücretsizdir.


Diğer resimlerinizle ilgili olarak, 3000 piksel genişliğinde ve 4000 piksel yüksekliğinde kullanabilirsiniz. Ürünlerinizi tanıtmak için harika bir platform olan Pinterest için optimize etmek isterseniz, 2:3 oranı gereklidir, bu da alt kısmın iki bölüm ve yüksekliğin üç bölüm olmasını gerektirir. 


Yüklediğiniz resim 2000 px genişliğinden daha küçükse, Etsy otomatik olarak resminin en az 2000 pikselde daha iyi görüneceğini belirtecektir, bu da Etsy'nin liste fotoğrafı boyut politikalarından biridir.


Etsy İşinizi Büyütün!

60.000'den fazla kişi bu ücretsiz Etsy satıcı aracını kullandı. Siz de bir sonraki kişi olabilir misiniz?

Ücretsiz Başlayın